Co nám píší rodiče a pedagogové:Jako maminka a učitelka mateřské školy musím říct, že odloučení od maminky nebo tatínka je pro dítě velký krok. Některé děti tuhle změnu zvládají lépe, jiné hůře.

Malé děti potřebují postupný přechod…začít pár hodinami denně, pár dny v týdnu. Maceška je zařízení, které tenhle postupný přechod umožnuje. Děti si pohrají, něco vyrobí, seznámí se s jinými dětmi a přitom nemají pocit, že je rodiče „odložili“ na celý den. Pomaličku si zvykají na denní režim, pravidla, kolektiv a aniž by si to uvědomovaly, připravují se tak na vstup do běžné MŠ. Velkou výhodou Macešky je nízký počet dětí. „Tety“ se dětem mohou věnovat individuélně a tak je prostor i pro obejmutí, utěšení a uskutečnění toho, co tak maličkým dětem bez maminky chybí.

Z pohledu učitelky MŠ musím říct, že děti, které do běžné školky nastoupí a absolvovaly Macešku, se lépe adaptují, lépe se zapojují do kolektivu ostatních dětí, jsou sebevědomější, začínají dříve respektovat a dodržovat určitá pravidla a autoritu učitelky. Odloučení od rodičů je snažší a děti již ví, že je rodiče ve školce nenechají.

Jarmila Kadlecová

učitelka MŠ Vedlejší

Velký světlý prostor, profesionální tety, individuální přístup.Z divokého dítěte je báječný kluk, který potřebuje kamarády.

Ševčíkovi

Maceška Louka

Starší syn také chodil do Macešky, byl v kolektivu spokojený a lépe pak zvládl přechod do státní školky. Mám tedy s Maceškou dobrou zkušenost a i teď mladší syn se do Macešky těší,protože tety jsou vždy usměvavé.

Zuzana Čumová

Maceška Lány

Starší syn také chodil do Macešky, byl v kolektivu spokojený a lépe pak zvládl přechod do státní školky. Mám tedy s Maceškou dobrou zkušenost a i teď mladší syn se do Macešky těší,protože tety jsou vždy usměvavé. Chtěla bych poděkovat paní Pánkové a paní Ambrožové ze školičky v Líšni za profesionální a krásný přístup k dětem. Náš syn David je v Macešce velmi spokojený a na ,,tety“ se vždy těší.

Moc děkujeme.

Kateřina Nováková

Maceška Kotlanka

Na Macešce se mně líbí vlídný přístup. Možnost, aby se dítě socializovalo a zvyklo si na pobyt v „instituci“ ještě před tím, než nastoupí do „opravdové“ školky. Velmi dobrá je i cena. Ve srovnání s ostatními školkami či skupinami mi Maceška přišla sympatická klidným, rozumným přístupem, nemá snahu si hrát na supermoderní a veledůležitou instituci, bez níž dítě nutně duševně strádá 🙂

Moc děkujeme.

Hana Málková

Maceška Lány

Vyhovuje mně dobrá dostupnost autem a MHD, pleny zde nejsou překážkou, oceňuji možnost docházky od 2 let a možnost docházky jen jednotlivé dny. Tety jsou moc milé a byl nám umožněn pobyt se synem v rámci adaptačního období.

Veronika Křivánková

Maceška Lány

Velký světlý prostor, profesionální tety, individuální přístup. Z divokého dítěte je báječný kluk, který potřebuje kamarády.

Ševčíkovi

Maceška Louka

Líbí se mi jak přístup tet k dětem, tak i denní náplň. Malá chodí 1x týdně, ale i tak se naučila spoustu věcí.

p. Svobodová

Maceška Louka

Velmi oceňuji přístup tet v Macešce. Dcerka si je moc chválí a když někdy pláče, tety ji pochovají a to jí pomůže.

p. Hodboďová

Maceška Louka

V Macešce se dceři moc líbí. Doma si na ni i hrajeme. Dcera si vybere plyšáka, který je víla Maceška, všichni si musíme sednout na zem, aby se s námi přivítala a společně si zazpíváme.

Lenka Žáčková

Maceška Lata

Maceška má od nás 1. Profesionální přístup – tedy skvělý!

Iva Pokorná

Maceška Lata

Maceška nabízí domácí prostředí a malý kolektiv. Dozvěděla jsem se o ní od ostatních šlapanických rodičů, na Macešku byly dobré reference. Na Macešce oceňuji zejména malý kolektiv, vstřícnost pedagožek, dobrou komunikaci s rodiči a široké spektrum aktivit pro děti.

Marika Hrubá

Maceška Šlapanice

Oceňuji možnost postupného zvykání na kolektiv, který je menší a také možnou přítomnost rodiče při počátečním pobytu. Lektorky mají velmi milé a vstřícné jednání.

Jana Vyskočilová

Maceška Legato

Na Macešku jsem měla dobré reference. Oceňuji vlídný přístup tet, program který děti rozvíjí a má dobrou koncepci. Dítě se do školky opravdu těší.

Aloisie Gašparević

Maceška Legato